از گیربکس اتومات چه میدانید؟

از گیربکس اتومات چه میدانید؟

هر آن چه که باید راجب خودرو و گیربکس بدانید در این وب سایت و در تمامی مطالب سایت گنجانده شده است.

 

جعبه‌دنده‌های اتوماتیك یا خودكار از چندین دهه قبل در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و فناوری آن نیز روز به روز در حال پیشرفت بوده است. در دهه‌های اخیر شاهد بودیم كه در كشور ما كم‌تر از این نوع جعبه‌دنده‌ها استقبال می‌شد، اما چندی است گرایش مصرف‌كنندگان خودرو نسبت به تعویض خودكار دنده‌ها بیش‌تر شده و این نوع وسایل انتقال نیرو نسبت به انواع دستی محبوبیت بیش‌تری به دست آورده‌اند.

گیربکس اتوماتیک به لحاظ ایمنی و سهولت استفاده، نسبت به گیربکس معمولی از مزایای بیش‌تری برخوردار است. تعویض خودکار دنده در مناسب ترین سرعت و بدون ایجاد گسستگی در انتقال گشتاور، رانندگی را آسان‌تر می‌سازد و خودرو در کلیه شرایط ترافیکی، نرم و یک‌نواخت به راه می‌افتد.

گیربکس اتوماتیک به حرکات بدنی کم‌تری هم نیاز دارد که باعث می شود رانندگی با آسایش بیش‌تری صورت گرفته و راننده از هوشیاری بیش‌تری برخوردار باشد و بتواند به جای این كه بخشی از حواس خود را بر انتخاب دنده مناسب معطوف سازد، بر رانندگی و شرایط مسیر تمركز كند.

علاوه بر این، سیستم های ایمنی كه در این نوع از جعبه‌دنده‌ها پیش‌بینی شده است، از جابه جایی اتفاقی اهرم دسته دنده در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کنند.

گیربکس های اتوماتیک بسیار سبک‌تر و کم‌حجم‌تر شده اند و دیگر نیازی به مراقبت و نگه‌داری چندانی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید